رباتها در خانه

روزگاری نه چندان دور، ثروتمندان ستیزه‌جوی برای رفاه زندگی خود انسان های زیادی را به عنوان برده به خدمت خود در می آوردند تا از آنها در جهت اهداف خود استفاده کنند و نظام برده داری را شکل می دادند، ولی دیگر این نظام ستیزه‌جوی و ظالم از بین رفته است. اما به نظر دوباره و در طی سالهای اخیر فناوری رباتیک به جای برده ها به انسان های زیادی خدمت خواهد کرد.

این خدمتکاران که در زندگی روزمره انسانها نقش پیش خدمت همه کاره را دارند از ترکیب فناوریها و تکنولوژی های روز دنیا در زمینه رباتیک و هوش مصنوعی به وجود آمده اند.

با “مجله اینترنتی فناوری رباتیک SpaceRobot” همراه باشید برای بررسی انواع خدمات ارائه شده توسط رباتهای خدمت رسان در جهان امروز

فناوری رباتیک در دهه ۵۰ میلادی پا به عرصه دانش و تکنولوژی گذاشت و از آن زمان تا به امروز تحولات زیادی را پشت سر گذاشته است، امروزه استفاده از رباتها در صنایع تولیدی و کارخانجات به خوبی قابل مشاهده است و حالا و در ابتدای قرن بیست و یکم نسل جدیدی از رباتها تحت عنوان رباتهای خدمت رسان در مرحله ظهور در زندگی انسان ها هستند که وظایف مختلفی نظیر نظافت، مراقبت از کودکان و سالمندان، کمک به بیماران و … را انجام می دهند.

در سری مطالب “رباتها در خانه” قصد بررسی رباتهای خدمت رسانی را داریم که در حال حاضر برای کار در محیط هایی نظیر منزل، محل کار و مکان های پر رفت و آمد، به بازار عرضه شده اند یا اینکه طرح‌های اولیه‌ای از آن‌ها ارائه شده است تا در آینده به خدمت رسانی برای بشر بپردازند.

با “مجله اینترنتی فناوری رباتیک SpaceRobot” همراه باشید تا ببینیم رباتهای خدمت رسان چگونه کار می کنند تا درک بهتری از دنیای آنها پیدا کنیم.

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *