مسابقات طراحی دانشجویی ASME

هر ساله انجمن ASME اقدام به برگذاری رویداد ASME Student Design Competition  می کند، این مسابقات مخصوص تمام دانشجویان و مهندسان حوزه مکانیک می باشد و می توانند در ان شرکت کنند، اما متاسفانه به خاطر محدودیتهای اعمال شده برای کشور ما، شرکت به طور مستقیم برای دانشجویان ایرانی غیر ممکن می باشد.

هر ساله و در تاریخ معینی برگزارکنندگان مسابقه فایل و مطالب مرتبط با موضوع مسابقه سال را بر روی سایت این مسابقات بارگذاری می کنند، که امسال نیز برای مسابقات سال ۲۰۱۹ طرح و مساله ای جدید را که مرتبط با حوزه رباتیک و مکانیک می باشد مطرح کرده اند.

تا چندین سال پیش این مسابقات فقط در حوزه مکانیک و طراحی مکانیزمهای مکانیکی برگزار می شد اما در سالهای اخیر و با تاسیس گروه علمی E-fests (مخفف engineering festivals ) مسائل مرتبط با رباتیک نیز در این مسابقات مطرح می گردد.

مسابقات طراحی دانشجویی ASME

در قسمتی از توضیح صورت مسئله داریم :

“مسابقات دانشجویی طراحی سال ۲۰۱۹، قوه تخیل و مهارت‌های فنی طراحی شما به چالش می‌کشد تا دستگاهی بسازید که بتواند به سرعت و با دقت تعدادی گوی مختلف را که بر روی پایه‌های لوله‌ای شکل که در وسط یک صفحه بازی قرار دارند، جمع کند. شما باید یک دستگاه کنترل از راه دور بسازید که تا جایی که می‌تواند گوی جمع کند و آنها را در ناحیه انبار قرار دهد. دقت کنید که شما باید این کار را به سرعت انجام دهید و در عین حال مراقب باشید که گوی‌ها به زمین برخورد نکنند. دور اول مسابقات به این صورت است که دستگاه شما در یک فضای غیر رقابتی شروع به کار می‌کند و در ادامه به صورت حذفی در برابر سایر حریفان به رقابت می‌پردازد.”

می توانید قوانین و توضیح مسئله مسابقه سال ۲۰۱۹ در در زیر دانلود بفرمایید

گروه تولید محتوای آموزشی و پژوهشی “مجله اینترنتی فناوری رباتیک SpaceRobot ” اقدام به ترجمه و ارائه متن ترجمه شده قوانین مسابقه طراحی دانشجویی ASME کرده است که متن فارسی را می توانید در این لینک مشاهده کنید.

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *