هر مأموریت مریخ نوردی بخشی از یک زنجیره نوآوری است زنجیره‌ای که به فناوری‌های اثبات‌شده در مأموریت‌های قبلی متکی است و همچنین به…

هر مأموریت مریخ نوردی بخشی از یک زنجیره نوآوری است زنجیره‌ای که به فناوری‌های اثبات‌شده در مأموریت‌های قبلی متکی است و همچنین به همراه خود نیز فناوری‌های جدیدی دارند که به مأموریت‌های آینده کمک خواهند کرد. این زنجیره به ناسا کمک می‌کند تا مرزهای دانش را به جلو ببرد، درحالی‌که متکی به فناوری‌های اثبات‌شده قبلی است.

مریخ نورد ۲۰۲۰ ناسا در آزمایشگاه پیشرانه جت JPL

مأموریت مریخ‌نورد ۲۰۲۰ نیز بخش اعظمی از عملیات سیستم ورود به جو مریخ، سقوط کردن و فرود آمدن بر روی سطح مریخ را بر اساس طرح‌های قبلی که به‌درستی جواب داده‌اند، انجام خواهد داد.

اما نوآوری خاص مأموریت ۲۰۲۰ مربوط به بازه زمانی ورود به جو و قرار گرفتن بر روی سطح مریخ است که باید با کمک سنسورهایی ویژگی‌های جوی در ارتفاعات مختلف را بررسی کند و همچنین تست دوربین‌های جدید ناسا و بررسی دو سناریو برای رسیدن به سطح مریخ که دارای دقت بیشتر و ریسک کمتری باشند.

منبع SpaceRoboT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تا اطلاع ثانوی، برای ارتباط با پشتیبانی سایت می‌توانید از ایمیل‌های فوق اقدام فرمایید: javad339@chmail.ir و spacerobot.ir@gmail.com