ایستادن مریخ نورد 2020 بر روی چرخ‌های خود

اولین قدم برای یک مریخ نورد: این فیلم دور تند مربوط به قرارگیری مریخ نورد جدید ناسا بر روی چرخ‌های خود می‌باشد که در تاریخ 8 اکتبر 2019 در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا یا JPL ضبط شده است.


این برای اولین بار است که این مریخ نورد وزن خود را بر روی چرخ‌ها تحمل می‌کند.

Ben Riggs، که مهندس سیستم مکانیکی مریخ نورد 2020 در JPL می باشد در این باره گفته است:” دیدن اینکه مریخ نورد پس از سال‌ها طراحی، تجزیه‌وتحلیل و آزمایش بر روی چرخ‌های خود می ایستد فوق‌العاده است، تمام تیم مشتاقانه منتظرند که این اتفاق در آینده بر روی سطح مریخ اتفاق بیافتد.”

جالب است بدانید؛ بازوهایی (یا در اصطلاح انگلیسی Legs) که چرخ‌ها را به بدنه وصل کرده اند از جنس تیتانیوم هستند و جنس آلیاژ اصلی چرخ ها نیز آلومینیوم می‌باشد. چرخ‌ها با قطر 52.5 cm ساخته شده‌اند، چرخ‌هایی که در حال حاضر به مریخ نورد متصل هستند مدل مهندسی می‌باشند که به زودی با مدل اصلی یا همان مدل پرواز جایگزین خواهند شد. هر چرخ موتور مجزای خود را دارد که دو چرخ جلو و دو چرخ عقب موتور فرمان دیگری نیز دارند که برای چرخاندن 360 درجه‌ای چرخ ها حول محور عمود بر سطح زمین به چرخ‌ها متصل هستند.

طرح شبیه‌سازی شده مریخ نورد 2020 ناسا

مریخ نورد 2020 چندی پیش در مکانی مجزا، و در شرایط شبیه‌سازی محیط مریخ (محیطی یخ زده و تقریبا خالی از هوا و خلاء) تست‌های مربوط به عملکرد ابزارها، سیستم‌ها و سایر زیرسیستم‌های خود را با موفقیت گذراند.

 JPL مسئولیت ساخت و مدیریت مریخ نورد 2020 را برای ناسا بر عهده دارد. این مریخ نورد قرار است در تیر ماه سال 1399 یا ماه ژوئیه سال 2020 از مرکز فضایی کندی در فلوریدا با موشک اطلس 5 (Atlas V) سفر خود به سمت مریخ را آغاز کند. در نهایت اگر همه چیز درست پیش برود مریخ نورد 2020 در تاریخ 30 بهمن ماه سال 1399 یا 18 فوریه 2021 بر روی سطح مریخ قرار خواهد گرفت.

نسل چهارم ربات انسان‌نمای سورنا (سورنا 4)
خواندن

منبع: nasa.gov

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *