پرتاب 36 ماهواره OneWeb توسط موشک سایوز

پرتاب 36 ماهواره توسعه اینترنت شرکت وان وب (OneWeb) توسط موشک سایوز به مدار زمین

یک موشک سایوز روز جمعه (28 آذر) 36 ماهواره جدید شرکت وان وب را با موفقیت به مدار زمین منتقل کرد. این اتفاق پس از اعلام ورشکستگی شرکت وان وب و تغییر در سهامداران آن رقم خورد.

موشک سایوز حامل ماهواره‌های OneWeb
موشک سایوز حامل ماهواره‌های OneWeb

این پرتاب در ساعت 07:36 EST در پایگاه Vostochny Cosmodrome در شرق روسیه، نزدیک مرز چین انجام گرفت و حدود 4 ساعت طول کشید تا هر 36 ماهواره در مدارهای خود مستقر شوند.

“می‌توانید مطالب ما درباره فناوری فضایی را از این لینک دنبال کنید”

این چهارمین پرتاب وان وب و سومین آن در سال 2020 است، در حال حاضر مجموعاً 110 ماهواره از منظومه ماهواره‌ای شرکت OneWeb در مدار زمین قرار دارد. و برای رسیدن به مقدار تعیین‌شده 650 ماهواره موردنظر در این پروژه، نزدیک به 2.5 میلیارد دلار سرمایه جذب کند.

رئیس جدید شرکت وان وب امیدوار است که این اتفاق بیافتد و احتمالاً نیمی از این مبلغ توسط دو مالک اصلی و نیمی دیگر با استفاده از سیستم جمع سپاری مالی تأمین شود.

نمونه‌ای از ماهواره شرکت OneWeb
نمونه‌ای از ماهواره شرکت OneWeb

طبق اعلام SpaceNews در ماه نوامبر، بر اساس مفاد قرارداد مالکیت جدید، شرکت‌ Bharti Enterprisis و دولت انگلیس هر یک 42.2 درصد از سهام شرکت را در اختیار دارند و بقیه سهام متعلق به SoftBank و Hughes Network Systems است.

همچنین وان وب اعلام کرد که مدیرعامل جدید این شرکت Neil Masterson خواهد بود، که اخیراً 20 سال مدیریت مشترک خود در تامسون رویترز را به اتمام رسانده است.

منبع: SPACE.com

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *